Američtí regulátoři pokutují několik kryptofirem

Hned dva regulátoři z Wall Street oznámili 11. září sérii zásahů proti společnostem zabývajícím se kryptoměnami. Snaží se tak monitorovat populární, ale neregulovanou třídu nových aktiv a jejich zákroky zahrnují také udělování pokut v řádu stovek tisíc dolarů.

Celkem byly 11. září oznámeny tři jednotlivé případy. V prvním z nich FINRA (Financial Industry Regulatory Authority) obvinila vlastníka společnosti Rocky Mountain Ayre ze spáchání podvodu s cennými papíry. Tim Ayre totiž prodával a propagoval digitální aktivum HempCoin - tato mince byla kryta akciemi společnosti Rocky Mountain Ayre, ovšem Tim Ayre ji nezaregistroval jako cenný papír, uvádí FINRA. V letech 2016 až 2017 investoři vytěžili více než 81 milionů HempCoin, které obchodovali na kryptoburzách C-Cex a Yobit. Tim Ayre by nyní mohl čelit pokutě nebo pozastavení činnosti.

Další z amerických regulátorů SEC (Komise pro cenné papíry a burzy) ve stejný den oznámila, že společnost TokenLot a její vedení ve složení Lenny Kugel a Eli Lewitt souhlasili se zaplacením pokuty ve výši 471 tisíc dolarů plus úrok za to, že vystupovali jako neregistrovaný broker-dealer pro prodej digitálních tokenů. Firma ani její představitelé nepotvrdili, ani nepopřeli zjištění Komise.

Ve třetím případě SEC sdělila, že hedge fond Crypto Asset Management LP souhlasil se zaplacením pokuty dvě stě tisíc dolarů poté, co bylo zjištěno, že svým klientům nabízel fond, u kterého falešně uváděl, že je regulován SEC, přestože regulován nebyl. Crypto Asset Management LP ani jeho manažer Tim Enneking nepotvrdili, ani nepopřeli zjištění SEC. Enneking uvedl, že firma s Komisí spolupracovala a odstranila dvě prohlášení ze své webové stránky, jakmile byla regulátorem o problému informována.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *