Bitcoinoví býci a jejich odvážné předpovědi růstu ceny bitcoinu

Minulý rok se cena bitcoinu prakticky zdvacetinásobila, když v prosinci dosáhla svých historických maxim okolo 20 000 dolarů. Poté bitcoin a spolu s ním i většina altcoinů vstoupila do medvědího trendu s poklesem v desítkách procent. Stejně tak klesal i zájem o bitcoin ve vyhledávači Google, jak potvrzují statistiky Google Trends. Pokles však není nekonečný a dříve nebo později přichází obrat. Ten může způsobit například vstup významných institucionálních hráčů na trh.

Těm často medvědí trh vyhovuje, pakliže plánují nakoupit větší množství aktiv jako dlouhodobou investici. Bitcoin se nyní pohybuje mezi 8500 a 9000 dolary, nicméně někteří investoři vidí jeho hodnotu mnohem výše a to v ne příliš vzdálené budoucnosti. V minulosti již několikrát zveřejnili své odvážné předpovědi, z nichž některé se staly skutečností. Pojďme se tedy podívat na největší bitcoinové býky.

Bitcoinový býk č. 1, Chamath Palihapitiya

Předpověď: bitcoin bude mít hodnotu 100 000 dolarů v letech 2020 až 2021 a milion dolarů v roce 2037.

Palihapitiya působil v AOL a později pracoval v manažerské funkci ve Facebooku. V roce 2011 založil firmu zaměřenou na rizikový kapitál, Social Capital, která investovala do startupů jako například Box a Yammer. Je také spoluvlastníkem Golden State Warriors.

Palihapitiya se dostal na kryptotrh brzo, když nakoupil bitcoiny za 100 dolarů za minci. V říjnu 2013  vlastnil bitcoiny v hodnotě pět milionů dolarů, tedy v době, kdy se obchodovaly pod 200 dolary. Přesto si Palihapitiya myslí, že bitcoin se může dále zhodnocovat. 12. prosince řekl, že bitcoin dosáhne hodnoty 100 000 dolarů za tři až čtyři roky a milion dolarů za 20 let. Palihapitiya je známý svými odvážnými předpověďmi. Amazonu předpovídal dosažení tržní kapitalizace třech trilionů dolarů. Minulý rok předpověděl, že Tesla nakonec získá pět procent globálního trhu s auty a 336 miliard dolarů zhodnocení.

Bitcoinový býk č. 2, Tim Draper

Předpověď: bitcoin dosáhne hodnoty 250 000 dolarů v roce 2022 (předpověď z dubna 2018).

Tim Draper byl investor do internetových společností v době, kdy tyto začínaly. V roce 1985 založil v Silicon Valley firmu zaměřenou na venture kapitál Draper, Fisher, Jurvetson, která investovala do Skypu, Hotmailu, Tesly, SpaceX a Baidu. V kryptoměnách platí za býka. 12. dubna Draper předpověděl, že bitcoin dosáhne hodnoty 250 000 dolarů v roce 2022. Kryptoměny dle něj nakonec nahradí tradiční fiat měny jako je americký dolar nebo euro. Proč k tomu může dojít?

Draper tvrdí, že bitcoin, na rozdíl od fiat měn, není obětí rozmarů politiků. Centrální banky jako například americký Fed, Evropská centrální banka a japonská centrální banka (Bank of Japan) mohou vždy tisknout více dolarů, eur nebo jenů. Tomu tak v posledních letech po globální krizi od roku 2008 opravdu bylo. Pokud je tisknuto stále více dolarů, hodnota této měny klesá. To se bitcoinu stát nemůže. Celkové množství bitcoinů je trvale omezeno 21 milióny.

V roce 2014 Draper nakoupil 30 000 bitcoinů za 19 milionů dolarů. V září 2014 předpověděl, že bitcoin během tří let vystoupá na 10 000 dolarů. Předpověď se naplnila, když bitcoin tuto hranici na konci listopadu loňského roku pokořil.

Bitcoinový býk č. 3, John McAfee

Předpověď: bitcoin dosáhne hodnoty 500 000 dolarů v roce 2020 (předpověď z července 2017), v listopadu 2017 přehodnotil na milion dolarů.

John McAfee v roce 1987 založil společnost McAfee, která prodává antivirový software. McAfee v roce 2016 usiloval u Liberální strany o podporu kandidatury na prezidenta Spojených států. Je také jednoznačným podporovatelem kryptoměn. V květnu 2016 se McAfee stal ředitelem společnosti těžící bitcoiny, MGT Capital Investments. Později ve stejném roce americká Komise pro cenné papíry a burzy předvolala MGT, což způsobilo značný pokles ceny jejich akcií. McAfee z vedení společnosti odstoupil v srpnu 2017 a o několik měsíců později společnost úplně opustil.

V červenci 2017 McAfee předpověděl, že bitcoin do konce roku dosáhne hodnoty 5000 dolarů a 500 000 dolarů v roce 2020. V listopadu 2017 svou předpověď navýšil na milion dolarů. Navzdory počínajícímu poklesu bitcoinu v prosinci 2017 si zachoval býčí přístup a radil investorům, aby svá kryptoaktiva neprodávali. McAfee zaujímá ještě více prorůstový postoj, pokud jde o kryptoměny, které jsou více anonymní jako monero, verge nebo zcash.

Bitcoinový býk č. 4, James Altucher

Předpověď: bitcoin dosáhne hodnoty milion dolarů v roce 2020 (předpověď z listopadu 2017).

James Altucher je podnikatel, investor, správce fondu a guru svépomoci. Založil StockPickr, který v roce 2007 získala firma TheStreet zalistovaná na burze Nasdaq. Stejně jako McAfee si Altucher myslí, že cena bitcoinu dosáhne v roce 2020 milionu dolarů. V roce 2013 vydal knihu „Vyber si sám“, která byla po několik týdnů na prodej pouze za bitcoiny.

V prosinci 2017 Altucher uvedl, že vlastnil ethereum, zcash, litecoin a filecoin. Altucher mnohé zaskočil svým prohlášením v roce 2007, že Facebook by se mohl stát společností s hodnotou 100 miliard dolarů, k čemuž v roce 2012 nakonec došlo.

Naplní se některá z předpovědí těchto čtyřech pánů?

 

Zdroj: InvestorPlace

 

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 reakcí na tento článek

  1. Nahoru určitě půjde, ony historicky ty propady a následné růsty přicházely cyklicky. Tak co bylo, se bude určitě opakovat. Typoval bych to letos na něco okolo 18 až 20 000 jako maximum

  2. Dle mého půjde Bitcoin určitě nahoru, proto ho kupuji na ccshop dokud je nízko Ovšem kam až nahoru vzroste? To je otázka. Výkyvů měl už v historii několik, stejně jako ostatní měny, ale vždy se z toho postupem doby dostal.Tak proč by se to nemělo zase opakovat?