Chcete získat bitcoiny v dražbě? Připravte si miliony

Americká Marshal Service, federální policejní služba, která podléhá federálnímu ministerstvu spravedlnosti, na svém webu oznámila chystanou dražbu 2170 bitcoinů v nynější hodnotě necelých 24 milionů dolarů. Do 14. března probíhá registrace potenciálních zájemců o dražbu, kteří musí složit jistinu 200 000 dolarů. Není to poprvé, co američtí Maršálové draží bitcoiny. V jejich péči byly podle odhadů bitcoiny dohromady za více jak miliardu dolarů. To z Maršálů dělá významného hráče na trhu s těmito mincemi, ač je nutné podotknout, že tyto se dražily postupně a nikoliv najednou.

Současná dražba v sobě zahrnuje bitcoiny zajištěné ve 20 případech, na kterých pracovaly různé americké bezpečnostní složky. Bitcoiny se budou dražit v blocích a to dvakrát 500, jedenáctkrát 100 a jedenkrát 70 bitcoinů. Pro drobné investory tak zde není prostor, nicméně i tak bude zajímavé sledovat, kdo se do dražby přihlásí. V minulosti tak například získal slušnou sumu investor do rizikových akvizic Tim Draper, který v jedné z dražeb nakupil 30 000 bitcoinů v hodnotě 18,5 milionů USD. Nyní se hodnota těchto mincí pohybuje nad 300 miliony USD.

Nynější dražby se mohou účastnit i občané jiných zemí než Spojených států. Je zde však podmínka, že veškeré finanční prostředky musí procházet přes americkou banku. Dražba bude probíhat v pondělí 19. března od 8 hodin ráno času na východním pobřeží USA. V případě, že účastníci dražby nabídnou stejnou cenu, vyhrává ten rychlejší. K zaplacení pak musí dojít nejpozději do druhého dne převodem peněz.

Zda bude kurz bitcoinu v době jeho prodeje výhodný, se ukáže až za necelé dva týdny. Vzhledem ke zdlouhavým administrativním procedurám při organizování dražeb však v minulost již Marshal Service přišla o možné tučné zisky, které by hravě pokryly její rozpočet a to právě díky silným výkyvům kurzů. Podle časopisu Fortune se tak stalo naposledy letos. Loni v prosinci, kdy se cena bitcoinu blížila 20 000 dolarům, požádali Maršálové federální soud ve státě Utah o povolení k dražbě 513 bitcoinů. K samotnému prodeji však došlo až v lednu, kdy cena mince klesla o desítky procent.

Americká FBI prodávala také velké množství bitcoinů v letech 2014 a 2015, které získala v případu internetového portálu Hedvábné stezky. Jednalo se tehdy bezmála o 2 % všech vytěžených bitcoinů, 144 336 mincí, které byly postupně prodány na dražbách. Podle serveru Bitcoinist.com by v případě jejich pozdějšího prodeje na konci loňského roku získala americká vláda téměř 2,5 miliardy dolarů. V současnosti však Marshal Service, která zodpovídá za prodej zabaveného majetku, tedy i bitcoinů, nemá pravomoc zabavená aktiva dlouhodobě držet.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *