Jak zbohatnout půjčováním čehokoliv

V souvislosti s pronájmem asi každého napadnou nemovitosti. Pronajímat lze ale naprosto cokoliv od čelovky po ropnou plošinu. Častým důvodem, proč dává smysl si raději věci pronajmout, je jejich vyzkoušení před koupí, aby zákazník zjistil, jestli to vůbec potřebuje nebo chce. Praktických důvodů ale existuje víc. Typicky drony mohou sloužit při pořizování svatebních záběrů, prozkoumání nedostupných míst, vytvoření videa k propagačním účelům, ke tvorbě videoklipu, nebo třeba pro získání fotek z ptačí perspektivy před prodejem rozsáhlé nemovitosti.

Podobné důvody jsou jednorázové a nedává smysl si kvůli nim dron pořizovat. Stejně tak si nebudeš pořizovat bagr kvůli jedné díře na bazén, člun kvůli projížďce nebo studiové vybavení kvůli jedné nahrávce.

Strategie

Kouzlo bohatnutí na půjčování tkví v tom, že majetek pořídíš jednou a pronajmeš mnohokrát. Pokud byznys nepošlape, vrátí se pořizovací cena za delší období, ale vrátí, pokud byla na začátku alespoň základní analýza trhu a tvých marketingových schopností.

Jakmile se věc zaplatí, může vydělávat na další. To se stane například za 3 roky pro zjednodušení. Dvě věci už vydělají na třetí za rok a půl. Tři věci vydělají na čtvrtou už jen za rok a tak dále. Samozřejmě pokud udržíš poptávku. To je důvod, proč může mladík s dodávkou "náhle" vyrůst na patnáct vozů. Jsou ale výhodnější předměty k pronájmu, než dodávky, jen popisuji princip.

Dalším krokem je změna úrovně. Nebudeš totiž mít 40 lodiček, protože je pravděpodobně nevytěžíš zákazníkama. Budeš mít 2-4 a pak z jejich výnosu pořídíš 1 motorový člun. Po dvou motorových člunech pořídíš 1 horkovzdušný balón a tak dále...

Touto cestou můžeš velice rychle získat stabilní cashflow a slušné čisté jmění ve formě pronajímaného majetku. Ten mimochodem můžeš kdykoliv využívat pro sebe, pokud se zrovna nepronajme.

Tím odpadá pořizování vlastních drahých zbytností do osobního, nefiremního vlastnictví. Koupí ti ho tvoje firma a věci se zaplatí sami z pronájmu. Pronajímat totiž nemusíš jen praktické věci, jako jsou přívěsné vozíky, zbíječky, bagry, nebo dodávky. Může to být i příjemnější, například sportovní kamery, čtyřkolky, motorové čluny, vodní skůtry, horkovzdušný balón, zkrátka cokoliv, co by tě bavilo si sám pronajmout.

Pokud byl někdy tvůj sen vlastnit Ferrari, nedává žádný ekonomický smysl si ho pořizovat, pokud ho nebudeš pronajímat. Pronájem zaplatí a ospravedlní nejeden výmysl z plakátu dětského pokojíčku.

Nezapomeň vše pojistit. Existuje dokonce i havarijní pojištění dronů, protože v rukou amatérů padají jako švestky. Pojištěnou odpovědnost za škody, které můžete způsobit jiným, musíte mít ze zákona povinně i u dronů.

Samozřejmě je třeba umět počítat a zjistit si, co se vyplatí víc. Fabii totiž lze pronajmout za stejné peníze jako dron s nesrovnatelně jinou pořizovací cenou. Návratnost je proto různá od extrémně nízkého počtu měsíců po dlouhé roky. Také je potřeba brát v úvahu rozdílný zájem, využití a tvou schopnost získávat zákazníky.

Jak začít

Začít je třeba samozřejmě průzkumem. Nejen, o co a jak často je zájem, ale i co, za kolik a jak často zvládneš konkrétně ty pronajmout. S oblibou používám větu - nejlepší způsob, jak to zjistit, je, to zjistit. Díky affiliate marketingu můžeš nabízet služby jiných firem za provizi a tím zjistit, kolik zákazníků dokážeš shánět bez samotné investice do pronajímaného majetku.

Začal bych tím, že bych si vytvořil jakýsi webový rozcestník všeho, co se dá pronajímat. Produktům bych vytvořil podstránky s detailním popisem stavu, využití, ceny a podmínek zapůjčení a v případě zájmu nabídl přesměrování na košík dané firmy, která produkt k pronájmu nabízí. Někdy ty firmy nebudou mít affiliate program, takže počet prodejů nezjistíš a provizi ne všude dostaneš, ale minimálně to projevení zájmu a přesměrování na danou firmu lze měřit.

Jakmile ti z čísel vyjde, o co je největší zájem, nebo na co konkrétně se na tvém webu nejvíc kliká, můžeš to pořídit a danou podstránku přesměrovat namísto cizí firmy na svůj kontakt. Časem bude větší procento odkazů z webu směřovat na tvou nabídku, protože nezajímavé produkty smažeš, případně necháš vést na konkurenci, pokud ti dá provizi. Můžeš tak těžit ze získané historie a návštěvnosti webu z doby úvodního průzkumu.

Jakmile se ti někdo ozve, je třeba mít vyřešený proces platby, kauce, smlouvy, převzetí atd. I to se dá ale otestovat s minimální znalostí. Využil bych do začátku servis nové služby Shary Go. To je Peer 2 Peer služba na pronájem čehokoliv mezi lidmi navzájem. Ideální pro začínající. Lze si vyzkoušet, jestli ti pronajímání vůbec dává smysl. Zprostředkuje majitele a zájemce o půjčení, zajistí ověření totožnosti zájemce a vybere platbu. Dokonce plánují přidat službu vyzvednutí a navrácení produktu až domů.

Je skvělé, že celý proces zajistí za nějaké to procento z ceny, protože si na nich lze ověřit byznysovou hypotézu, nicméně zatím je to nová služba a proto moc zákazníků nesežene. Na druhou stranu je to možná dobře, protože až se tím budeš jednou živit, zákazníky si musíš umět sehnat.

Jediné, co tedy musíš udělat skutečně svépomocí, je propagovat detail tvého inzerátu na Shary Go. V mém příkladu bych na inzerát přesměroval danou podstránku na zmiňovaném vlastním webu.

Promo navíc pomůže i samotné službě v růstu zákaznické základny. Projektu skutečně fandím a budu rád, když bude sloužit k delegování nezábavného procesu kolem půjčování majetku. Navíc až jednou bude přivádět nějaké hezké množství zákazníků, bude to úplně ideální. Za procenta z půjčení oddelegují tolik práce, že už nám skutečně zůstane jen ta příjemná povinnost - vlastnit a pečovat o majetek.

Druhou možností je postavit si na to časem vlastní tým, pokud si spočítáš, že to zvládneš zprocesovat levněji.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *