Americká Citigroup údajně chystá kryptoměnový investiční produkt

Americká nadnárodní banka Citigroup údajně vyvíjí kryptoměnový produkt pro institucionální investory. Nový produkt jim umožní nepřímý přístup na kryptotrh bez nutnosti přímo vlastnit podkladová kryptoaktiva.

Zprávu měly sdělit Business Insideru anonymní zdroje 9. září. Citogroup má při přípravě nového produktu údajně použít přepracovanou verzi tzv. American Depositary Receipts (ADR) – americké depozitní certifikáty – což je typ cenného papíru vydávaného od dvacátých let minulého století v případě neamerických firem.

Konečný produkt má nést název Digital Asset Receipt (DAR) – certifikáty digitálních aktiv. Tyto nové DAR mají fungovat podobně jako ADR – oba tyto investiční nástroje dávají americkým investorům možnost, jak vlastnit zahraniční aktiva, která se jinak na amerických burzách neobchodují.

Princip fungování je následující: U ADR je zahraniční aktivum drženo bankou, která následně vydá depozitní certifikát. V tomto případě chystaného produktu bude kryptoměna držena správcem (custodian) a DAR bude vydána Citigroup. Žádný časový rámec, kdy by se tento produkt měl objevit, nebyl uveden a Citigroup téma odmítla komentovat.

Citigroup patří k předním americkým bankám, která se jakožto investor zajímá také o technologii blockchainu. Investovala mimo jiné například do blockchainového startupu Axoni, který vyvíjí platformy pro obchodování s deriváty.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *