Náhledový obrázek článku Bitcoinová peněženka Arboletu
5 min čtení 29.7.2018 v kategorii Hlavní zprávy, Technologie

Bitcoinová peněženka Arboletu

Arbolet patří k v současné době k nemnoha komplexním webům pro správu bitcoinu na internetu. Sami tvůrci pak projekt prezentují jako „český internetový nástroj, který kromě možnosti bezpečného uložení prostředků poskytuje i vlastní platební bránu a platební procesor“. Aktivním členům pak dále umožňuje investovat dle nabízeného schématu.

Mezi další služby patří internetové fórum, bazar, encyklopedie kryptoměn, videoúložiště, filmová databáze, kalkulačka měn nebo e-shop. Za aktivitu dostávají uživatelé body – Akredity. Pro účely tohoto článku se zaměříme zejména na to hlavní, bitcoinovou peněženku, kterou jsme sami vyzkoušeli. Dotkneme se také dalších funkcí přímo spojených s peněženkou a v závěru také kritiky, kterou vůči projektu vznáší část kryptokomunity.

Snadná registrace

Pro uživatele, kteří se již nějakou dobu v oblasti kryptoměn pohybují, jistě nebude novinkou, že na síti existuje nespočet bezplatných peněženek. Arbolet má ambice se dostat dál. Kromě klasické peněženky pro úschovu bitcoinu zde nalezneme mnoho dalších funkcí a vylepšení, jak vyplývá z popisku od samotných autorů.

Průvodní registrace na tomto webu probíhá zcela standardně, stránka po vás chce funkční e-mail a vy si vyberete svoje heslo.  Na první pohled si všimnete poměrně komplexního rozhraní. Uživatelům se otevře celá knihovna možností. Na svůj účet si můžete zaslat prostředky několika způsoby.

První z nich je přirozeně zaslání bitcoinu z již existující peněženky. Dalším je zaslání obnosu peněz v českých korunách – ze „standardního účtu“ vedeného u české banky. Při podrobném zkoumání ovšem zjistíte, že si za svoji národní měnu kupujete bitcoin skrz směnárnu EasyCoin. Z dalších možností nabití účtu je to například vložení pomocí hotovosti přes bitcoinový bankomat, vklad prostřednictvím sítě trafik Geco nebo dokonce složenkou. Systém v podrobné informační tabulce dokonce u jednotlivých služeb uvádí pro ilustraci oblíbenost mezi uživateli. Vložené bitcoiny si můžete pomocí integrované směnárny vyměnit za české koruny. Směna je prováděna pomocí služby Bitstamp, za použití jejich aktuálních kurzů a není Arboletem dále zpoplatněna. Převod byl v rámci testování velice rychlý a bezproblémový. Služba vás navíc upozorní, pokud by se za dobu vašeho pobytu na stránce změnil kurz bitcoinu. Dostane se vám tak vždy aktuálního kurzu.

Možnosti investování

Poté co si vlastní účet obohatíte o určitou částku, můžete začít s používáním mnoha nabízených funkcí. Začněme investicemi. Arbolet podle dostupných informací používá vícestupňového programu investic. Prostředky ve vaší peněžence jsou považovány za pomyslnou nultou vrstvu. Pokud jsou v českých korunách, můžete využít celkem 4 investiční vrstvy. Pokud jste si zvolili investování přímo v bitcoinu, jsou pro vás k dispozici dva „levely“. Nově registrovaní uživatelé jimi procházejí postupně. K další vrstvě se propracujete jednak splněním úkolů (qeustů). Mezi ně patří trávení času na webu, přečtení článků a manifestu Arboletu, splnění kvízů nebo vložení prvotní částky v českých korunách. Druhá podmínka se sestává z vložení určité minimální částky. Časově omezeno je také převádění sumy mezi vrstvami.

Nejprve se podívejme na investice u kryptoměny bitcoin. První „level“ nabízí roční zhodnocení ve výši 6 %, zpět na původní peněženku lze převést nejdříve po měsíci od vkladu. Čistý výnos, úrok z produktu, je možné vybrat po týdnu. Investovanou částku můžete také přenést do vrstvy druhé, kde na vás čeká roční zhodnocení 10 %. Směrem dolů se lze vrátit po uplynutí doby jednoho roku a výnos si vyberete po měsíci.

Převod a vybrání prostředků

Manipulace s částkami v českých korunách je podstatně flexibilnější, pokud nebudeme brát v potaz omezení minimálního vkladu na vyšších vrstvách. Ty nabízejí uživateli pochopitelně lepší zhodnocení vložených prostředků. V pořadí od 1. do 4. stupně jsou nastaveny úroky na 3, 6, 9 a 12,5 procent, přičemž úročení u prvních tří je roční. U posledního zmíněného čísla je výnos udělován dokonce měsíčně. Sami jsme tyto, a ani možnosti investic v BTC, nevyzkoušeli a proto se jedná pouze o popis těchto schémat, jak jsou v rámci účtů nabízeny.

Výběr vašich prostředků lze provést několika způsoby podle vašich preferencí. Pokud chcete zůstat věrni bitcoinu, můžete si kryptoměnu odeslat do vlastní peněženky. Služba je bez poplatku. Pokud máte na Arboletu finance uložené v českých korunách, opět máte řadu možností, jak provést jejich výběr. Pokud chcete dále obchodovat na některé z podporovaných směnárnách jako jsou Kraken, EasyCoin nebo CoinMate, stačí se držet návodu. Obecně řečeno je vysvětlení jednotlivých možností vždy přehledné a napsané jednoduše, aby jej všichni uživatelé pochopili. V případě že chcete zaslat vaše prostředky na vlastní bankovní účet, transakční poplatek činí 1 % (minimálně 5 Kč). Tento druh výběru probíhá prostřednictvím služby smenarnaBTC.cz.

Kritické ohlasy

V diskuzi na některých facebookových stránkách a skupinách se můžete dočíst, že je Arbolet podvod nebo Ponzi schéma. Tvůrci nařčení zásadně odmítají. Autoři dále uvádí, že pokud by obvinění bylo pravdivé, služba by již dávno přestala fungovat a její poskytovatelé by měli „do konce života vystaráno“. Arbolet funguje od roku 2015 a průběžně představuje novinky. Do budoucna připravuje komunita podle informací z jejich webu mimo jiné také bezpečný komunikátor pro posílání šifrovaných zpráv nebo vlastní platební kartu.

Slabinou Arboletu je pak úplná anonymita osob stojícím za celým projektem. To může nahrávat zmíněným kritikům a také odradit potenciální zájemce o úschovu a investice, kteří si tak nemohou být jisti, komu své prostředky svěřují. Zástupci Arboletu nicméně uvádějí, že pozadí projektu brzy anonymní nebude a zároveň plánují zahraniční expanzi. Časový rámec či to, o jakou právnickou osobu zastřešující projekt by se mělo jednat, však již nesdělili. Uvidíme, zda se jim to podaří již tento rok.

Varování: Bankonaut může výrazně zlepšit tvou dlouhodobou finanční situaci.

Spravuj finance chytřeji

3 komentářů u “Bitcoinová peněženka Arboletu”

 1. MBD napsal:

  Také vlastním peněženku Arbolet a jsem nad míru spokojen, pokud hledáte alternativní cestu jak uchovávat hodnotu peněz a nestrácet ji v bankách kde si za to řeknou ještě prachy navíc 😀 (smutné to je… například stavebko atd…) navíc můžete vaše peníze i zhodnotit… to se moc nevidí a bez nějaký práce se dostanete na 9% ročně. Proste bomba J.Š

 2. MBP napsal:

  Můžete si funkce Arboletu vyzkoušet sami zcela bezplatně po jednoduché registraci. Nemusíte nic platit ani povinně investovat. Všechno je volně dostupné a nepovinné. Třeba můžete použít jen jeden z mnoha nástrojů – inteligentní bazar na prodej toho, co už sami nepotřebujete.

 3. MBP napsal:

  Mám Arbolet vyzkoušený na vlastní kůži i finance už rok. Nahlédl jsem tam i do historie vzniku a plnění smělých plánů vznikajících už od konce r. 2015. A víte co ? Všechno co bylo tenkrát i později slíbeno, bylo splněno. To bych si přál i ve veřejném a každodenním životě. V článku popsané zhodnocení investic je teď výrazně nižší a přesto zajímavé. Musíte si však zasloužit činností ve prospěch komunity. I přes klacky pod nohy naházené bankami, které vypověděly několikrát účty partnerské směnárně se kdykoliv dala najít cesta financí k BTC a zpět. To není všechno. ARB obsahuje také vzdělávací, informační i platebni portál pro shopy, sdružuje BTC zájemce a nadšence. Z mé zkušenosti téměř už důchodce je to kompletní blockchain a BTC univerzita. Ani v zahraničních portálech není tolik služeb a vychytávek pod jednou střechou. Arbolet mimo jiné také pomocí rozsáhlého fóra naučí jak výnosy z kryptoměn správně vykázat a zdanit. Učí zodpovědnému přístupu k zabezpečení, opatrnosti vůči divokému světu digitálních aktiv. Samozřejmostí je komunitní podpora zkušenějších nováčkům. Vznikla už také polská a anglická verze včetně vícejazyčných zpráv. Za mě hodnocení = * * * * *

Hledání

Emailový kurz

50 rychlých tipů na okamžité zlepšení tvé finanční situace

Každý den 1 tip emailem.

Nejnovější komentáře

 • MBD u článku: Bitcoinová peněženka Arboletu

  "Také vlastním peněženku Arbolet a jsem nad míru spokojen, pokud hledáte al..."

 • MBP u článku: Bitcoinová peněženka Arboletu

  "Můžete si funkce Arboletu vyzkoušet sami zcela bezplatně po jednoduché regi..."

 • MBP u článku: Ledger zaznamenal loni rekordní zisk

  "Mám vyzkoušený Ledger Nano S. Je jednoduche se naučit ho instalovat, upgrado..."

 • MBP u článku: Bitcoinová peněženka Arboletu

  "Mám Arbolet vyzkoušený na vlastní kůži i finance už rok. Nahlédl jsem ta..."

 • Donator u článku: Jsou na vině včerejšího poklesu kryptotrhu bitcoinové futures?

  "Prostě klasická manipulace. Byla, je a bude. Futures jsou na to jak dělané. ..."