Bitwise podala žádost o schválení ETF sledující 10 největších kryptoměn

Zvěsti, že by americký regulátor SEC mohl schválit žádosti firem o povolení obchodování regulovaných bitcoinových ETF, pomohly bitcoinu v posledních dnech překonat cenovou hranici 8000 dolarů. V červnu svou společnou (a opakovanou) žádost k SEC podaly společnosti VanEck a SolidX a i přes nynější odložení termínu rozhodnutí o schválení dříve podané žádosti na ETF společnosti Direxion je stále možné, že by žádost VanEck a SolidX mohla být schválena ještě v srpnu.

K soutěži „kdo bude první“ se nyní přidává také společnost Bitwise, správce aktiv ze San Francisca, která podala svou žádost k SEC (Komise pro cenné papíry) 24. července. Bitwise by chtěla obchodovat ETF (exchange traded fund - burzovně obchodovaný fond), který by sledoval koš deseti největších kryptoměn včetně bitcoinu – pojmenovaný „HOLD 10 Cryptocurrency Index Fund". Ten by pokrýval zhruba 80 procent tržní kapitalizace kryptotrhu.

HOLD 10 byl vytvořen v listopadu loňského roku. Šéf výzkumu v Bitwise, Matt Hougan, k žádosti o ETF uvedl: „vnímáme současný stav podobně, jako když před 10 až 15 lety vznikaly komoditní ETF. V té době jsme mohli zaznamenat spuštění jednokomoditního ETF, který sledoval cenu zlata, stříbra, ropy a dalších komodit, ale také více diverzifikované koše komodit. Vidíme zde mnoho paralel."

Fondy ETF obvykle sledují index nebo skupinu aktiv, ale obchodují se jako cenné papíry. Zatímco ostatní společnosti (včetně VanEck, SolidX a Gemini) zažádaly o čistě bitcoinové ETF, společnost Bitwise je první a zatím jediná, která podala žádost o schválení fondu vícera digitálních aktiv. Americká SEC a ostatní regulátoři dosud se schvalováním bitcoinových ETF váhali, a to především kvůli vysoké volatility podkladového aktiva a s tím spojených investičních rizik.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *