Denní zprávy – únor

2018-02-28

21:23:40 Dvojčata Tyler a Cameron Winklevossovi, kteří jsou držiteli velkého objemu bitcoinů, včera tuto měnu označili za digitální zlato. Dle nich je tato kryptoměna stejně jako zlato vzácná, směnitelná a dělitelná. Bitcoin je však ještě lepší zlato než zlato samotné a to tím, že je lépe přenositelný, když k jeho uchování stačí skupina čísel. Winklevossovi, kteří vlastní burzu s kryptoměnami Gemini, také nepřímo označili za nepravděpodobné zahrnutí bitcoin cashe do portfolia kryptoměn této burzy.

19:14:22 Americká komise pro termínované obchody s komoditami (CFTC), která dohlíží také na obchodování s bitcoinovými futures, povolila svým zaměstnancům obchodovat s kryptoměnami. Vyloučeny jsou pákové obchody a obchodování s futures. CFTC má podle odhadů 700 až 800 zaměstnanců.

12:52:21 Šéfka skupiny pro investiční strategie v Goldman Sachs, Sharmin Mossavar-Rahmani, v rozhovoru pro Business Insider řekla, že kryptoměny v jejich současném formátu jsou bublinou, přičemž daleko větší bublinou než bitcoin je ethereum. Kryptoměny, za kterými by stály centrální banky, by však mohly být užitečné s tím, že by redukovaly transakční náklady. Vyjádřila také podporu technologii blockchainu, která je základem mnohých kryptoměn včetně bitcoinu.

10:57:48 Bitcoin se dnes ráno dostal krátce nad 11 000 dolarů, od té doby však zaznamenává pokles. Je nicméně nepravděpodobné, že by se dostal pod 10 000 dolarů. Intradenní růst ceny měl i pozitivní efekt na bitcoinové futures, kdy kontrakty s vypořádáním v březnu na burze CBOE zaznamenaly intradenní růst až na 11 040 dolarů. Nyní se bitcoin podle údajů coinmarketcap.com nachází v pásmu Fibonacciho úrovně na 23,6 %, které je 10 639 dolarů. Zde zatím nalézá podporu.

10:24:22 Včerejší kritický komentář Billa Gatese ke kryptoměnám lze považovat za naprosté nepochopení jejich podstaty. Zároveň nabádá k otázce, v jaké míře se produkty typu MS-DOS a další, na kterých Gates participoval, staly nástrojem pro kriminální aktivity? Dalším takovým prostředkem jsou státní měny, kdy americký dolar patří k nejvíce využívanému celosvětovému platidlu majícím podíl na kriminálních aktivitách. Dle zprávy OSN je pak podíl kryptoměn na celkovém obchodu s drogami velmi nízký a jedná se většinou o nákup lehkých drog rekreačními uživateli.

10:13:06 Bill Gates se během včerejšího veřejného chatu na stránce reddit.com vyjádřil  ke kryptoměnám. "Hlavním znakem kryptoměn je anonymita. Nemyslím si, že je to správné. Schopnost vlád lokalizovat praní špinavých peněz, daňové úniky a financování terorismu je správné. Nyní jsou kryptoměny využívány k nákupu fentanylu a dalších drog, takže se jedná o vzácnou technologii, která přivodila smrt vcelku napřímo. Spekulativní vlna okolo ICO a kryptoměn je velice riskantní pro ty, kteří zaujímají long pozici."

2018-02-27

19:58:31 Americké ministerstvo spravedlnosti pracuje na vytvoření strategie ke kryptoměnám. Ta by měla pokrývat i možná rizika spojená s kyberkriminalitou. Podrobnosti ani časový horizont jejího dokončení nejsou známy.

18:07:08 Čína pokračuje ve svém tažení proti kryptoměnám. Zatím posledním krokem je omezení obchodování Číňanů na zahraničních burzách skrze možné zmrazení aktiv či zablokování přístupu k místnímu finančnímu systému osob a společností umožňujících přístup na zahraniční  burzy.

16:54:49 Izraelský nejvyšší soud v rozhodnutí, které je považováno za precedentní, nařídil izraelské Leumi Bank, aby neblokovala aktivity brokerské společnosti s kryptoměnami Bits of Gold. Rozhodnutí může znamenat, že banky v Izraeli v budoucnu nebudou moci blokovat aktivity svých klientů z důvodu jejich angažovanosti v obchodování či investování do kryptoměn.

15:05:20 Bitcoin dnes pokračuje v růstu ceny a podle údajů z coinmarketcap.com se nyní nachází u rezistenčního pásma 10800 dolarů. Růst je podpořen včerejší zprávou o koupi burzy Poloniex společností Circle, která nabízí mobilní aplikace na zasílání peněz. Do Circle v minulosti investoval i americký finanční gigant Goldman Sachs. Dalším fundamentem podporujícím růst je připravované zítřejší dělení bitcoinu, kdy by měla vzniknout nová kryptoměna bitcoin private.

14:45:13 Společnost Ripple uzavřela partnerství s IndusInd Bank, které má indické bance umožnit využívat protokol RippleNet k rychlejšímu a levnějšímu zasílání peněz z a do zahraničí. Banka se tak přidává k řadě klientů, kteří tak letos učinili. IndusInd Bank provozuje v Indii více jak 1000 poboček včetně 1800 bankomatů. Tato zpráva nejspíš nebude mít výraznější vliv na cenu XRP, jak lze usuzovat z dosavadního letošního vývoje, kdy podobná oznámená partnerství cenu ovlivnily minimálně.

2018-02-26

18:02:51 Dva významní představitelé Evropské komise se dnes vyjádřili k možnosti regulace kryptoměn. Evropský komisař pro euro a sociální dialog Valdis Dombrovskis nevyloučil možnost regulace kryptoměn na unijní úrovni, pokud nebude patrná jasná mezinarodni odezva na rizika spojená s obchodováním s kryptoměnami v souvislosti s exponenciálním růstem jejich ceny. Naopak Peter Kerstens, který stojí v čele pracovní skupuny Evropské komise pro finanční technologie, nevidí volatilitu kryptoměn jako problém. Zároveň vyzval ke globální spolupráci v rámci fóra G20, které sdružuje největší ekonomiky světa.

14:32:32 Litecoin dnes pokračuje v růstu ceny a zvyšuje se i objem obchodů, který nyní patří s téměř 1,5 miliardami dolarů ke třetímu největšímu ze všech kryptoměn. Od čtvrtka, kdy byla cena na dvanáctidenním minimu 191,81 dolarů tak posiluje již čtvrtý den v řadě a nyní se podle údajů coinmarketcap.com nachází v pásmu okolo 230 dolarů. Býčí trend je dáván do souvislosti se spuštěním LitePay, platební infrastruktury, která má obchodníkům umožnit lépe přijímat litecoiny a litecoinové debetní karty podporované VISA. S úspěchem tohoto projektu by mohla růst i cena, některé projekce hovoří až o 700 dolarech ve střednědobém výhledu.

14:14:00 Deník čínské komunistické strany upozornil na výhody technologie blockchainu, která je základem mnohých kryptoměn. Využitelnost vidí například ve finančních službách či v boji proti padělání, naopak varuje před jejím použitím za účelem získávání finančních prostředků. Čína již loni zakázala primární veřejné nabídky mincí (ICO). Zakázána je v Číně také těžba kryptoměn a zároveň je blokován přístup na webové stránky burz s kryptoměnami.

2018-02-25

23:55:00 I dnes se kurz bitcoinu pohyboval pod 10 000 dolary a ranní snaha tuto hranici překonat se minula účinkem. Této situaci nahrává i nízký objem obchodů. Ve srovnání s předními americkými blue chip společnostmi si bitcoin vedl v pětidenním horizontu obchodních dnů tohoto týdne hůře, kdy došlo k jeho poklesu téměř o 3 %, zatímco společnosti jako Amazon, Facebook či Netflix zaznamenávaly zisky okolo 2 %.  Podobně na tom byly hlavní americké index akcií Dow Jones a S&P 500, které připisovaly okolo půl procenta. Americké akcie zažívají poslední týdny volatilní období, které nahrává mnohým spekulantům.

15:33:19 Vladimir Putin podporuje využití technologie blockchainu, která je základem bitcoinu a mnoha dalších kryptoměn. Vyjádřil se tak na setkání s Hermanem Grefem, šéfem největší ruské banky Sberbank, který je známý svým pozitivním postojem vůči kryptoměnám. Na záznamu, který na Yutube umístily internetové noviny Russia Insider, Gref vyzývá k přijetí takové legislativy, která by kryptoměny nezakazovala. Varoval také před odchodem IT odborníků a firem provozujících data centra zaměřené na těžbu kryptoměn do zahraničí, pokud by mělo Rusko nebylo schopné vytvořit těmto subjektům vhodné podmínky pro jejich činnost.

14:00:15 Společnost Nasdaq, která provozuje elektronický burzovní trh, by se mohla stát třetím místem, kde bude možné obchodovat bitcoinové futures. Dle serveru Coinstaker.com se jedná o potvrzenou informaci a obchodování má začít v druhém čtvrtletí 2018. Tento krok by znamenal větší zapojení institucionálních investorů do obchodování zahrnující kryptoměny a posílení důvěry v bitcoin. Zároveň však panují obavy z možné manipulace trhu s bitcoinem ze strany velkých hedge fondů či bank.

13:18:30 Přední kanadská banka Toronto-Dominion Bank svým klientům pozastavila nákupy kryptoměn pomocí kreditních karet, informuje tamní deník Global and Mail. TD Bank patří objemem svých aktiv k největší kanadské bance a velikost tržní kapitalizace jí řadí na 14. místo na světě. Nákupy kryptoměn za pomocí kreditních karet vzhledem k výraznému poklesu jejich kurzu v posledních týdnech již dříve svým klientům pozastavily například Bank of America, Citibank India či J. P. Morgan Chase.

09:50:23 Dle Romea Lachera, šéfa společnosti SIX Group, která mimo jiné provozuje švýcarskou burzu, by Švýcarsko mělo mít svou vlastní kryptoměnu e-frank. Lacher to dnes řekl deníku Financial Times s tím, že nová měna by podpořila elektronické platební systémy a podpořila místní ekonomiku. Již dříve kladný postoj ke kryptoměnám vyjádřil švýcarský ministr pro ekonomické záležitosti Johann Schneider-Ammann. Švýcarsko by dle něj mělo být kryptozemí. Země je již nyní místem, odkud pochází velké množství ICO (primární veřejná nabídka mincí). Naopak švýcarská centrální banka nevidí pro e-frank potřebu, jelikož hotovostní i bezhotovostní transakce fungují bezproblémově.

2018-02-24

21:46:51 Část významných obchodníků s bitcoinovými futures volá po změně jejich vypořádání. V současnosti probíhá vypořádání kontraktů v penězích narozdíl od klasických futures, které jsou vypořádávány v obchodované komoditě. A právě k tomu směřují nynější požadavky, tedy vypořádání v bitcoinech. Pro změnu vypořádání by bylo nutné předělat současnou technickou infrastrukturu burz pro tyto futures, CME a Cboe Global Markets, stejně tak poskytovatelů clearingu. Změnu by musela posvětit i americká Komise pro termínované obchody s komoditami. Vypořádání v bitcoinech by usnadnilo arbitrážní obchodování využívající rozdílu mezi spotovou a termínovou cenou bitcoinu, který se obchoduje na vícero burzách. Obchodníci by tak mohli držet long pozici na spotovém trhu zatímco shortují futures.

21:33:57 Bitcoin a většina kryptoměn dnes navazovala na středeční a čtvrteční ztráty s tím, že kurz zůstal po většinu dne pod 10 000 dolary. Od úterního více jak třítýdenního maxima na téměř 12  000 dolarech tak ztrácel již třetí den. Pokud bychom se podívali na paralelu s předchozím propadem před měsícem, kdy bitcoin 28.1 také neúspěšně atakoval hranici 12 000 dolarů, čekal by nás během 5 dnů, tj. zítra propad pod 9000 dolarů. V tuto chvíli není ani objem obchodů příliš velký, což by mohlo nahrávat propadu ceny bitcoinu. Hranice 9000 dolarů však může sloužit alespoň krátkodobě jako pásmo rezistence s možností nastartování růstu.

17:58:33 Rakousko zvažuje jak národní tak unijní legislativu týkající se kryptoměn, která by vycházela z již existující legislativy vztahující se na zlato a další deriváty. Podle agentury Bloomberg to v pátek řekl rakouský ministr financí Hartwig Löger. Součástí by například byla oznamovací povinnost u obchodů v přepočtu v hodnotě více jak 10 000 euro, dohled nad rakouskými burzami tamním Úřadem pro finanční trhy, který by schvaloval také nové ICO (primární nabídky nových mincí). Rakousko má také zájem na vytvoření pracovní skupiny na úrovni EU, která by se zabývala možnostmi řešení zneužívaní kryptoměn pro kriminální účely.

17:30:53 Americký stát Georgia připravuje zákon, který by umožnil placení daní v bitcoinech a dalších kryptoměnách. Návrh zákona je nyní v tamním Senátu, posléze jej musí schválit ještě Sněmovna reprezentantů a podepsat  guvernér. Více jak desetimiliónový stát na jihovýchodě USA je tak navazuje na některé další americké státy ve snaze umožnit platbu daní v kryptoměnách, jedním z posledních byl stát Arizona.

2018-02-23

14:31:23 Po včerejším obchodování v červených číslech zaznamenává dnes trh kryptoměn oživení. Dvouciferný růst zaznamenává opět ethereum classic, což může být způsobeno zvýešnou poptávkou po měně v souvislosti s blížícím se dělením měny po 2. březnu. Vzniknout má klon s názvem Callisto a to v poměru 1 ku 1 vůči ethereu classic. Bitcoin se drží nad 10 000 dolary a xrp se obchoduje nad 1 dolarem.

13:49:25 Místopředseda turecké nacionalistické Strany národního hnutí Ahmet Kenan Tanrikulu navrhnul přijmout legislativu regulující trh kryptoměn. Dle něj by Turecko mělo mít vlastní kryptoměnu Turkcoin, která by byla kryta velkými státem vlastněnými aktivy, mezi nimi například Turecké aerolinky, Turk Telekom nebo Ziraat banka. Jak dále uvádí blízkovýchodní zpravodajský server Al-monitor, součástí plánu je i vytvoření státem kontrolované bitcoinové burzy.

13:19:59 46 procent. Takový byl podíl neúspěšných ICO (primární nabídka novych virtuálních mincí) na celkovém počtu 902 ICO za rok 2017, informoval dnes Bitcoin Magazine. Dalších 13 % má potenciál se k nim brzy přidat. Některé nebyly schopny získat přízeň investorů, jiné byly podvod nebo nedokázaly realizovat slibovaný projekt. Velká vetsina z neúspěšných ICO pochází z Afriky, respektive rozvojových zemí, což je signál k ostražitosti pro investory při výběrů budoucích ICO projektů.

00:02:51 Iránský ministr MJ Azari Jahromi sdělil, že na schůzce s představiteli iránské centrální banky diskutoval o digitálních měnách založených na blockchainu a zároveň bylo rozhodnuto o implementaci první iránské digitální měny. Irán by tak mohl následovat Venezuelu, která svou první kryptoměnu Petro uvedla do předprodeje v úterý. Irán v minulosti čelil hospodářským sankcím ze strany USA a jeho spojenců a nová kryptoměna by tak mohla být nástrojem, jak tyto sankce v budoucnu obejít.

2018-02-22

19:13:11 Poplatky za bitcoinové transakce se značně snížily a jsou na svém osmnáctiměsíčním minimu, v průměru méně než dolar. Přitom ještě v prosinci se pohybovaly nad 30 dolary za transakci. Důvodem je snížený objem transakcí daný právě vysokými poplatky. Ty byly katapultovány zejména zvýšeným zájmem o bitcoin v souvislosti s růstem jeho ceny, který na trhy přilákal velké množství nových investorů. Po lednové korekci však zájem značně opadl. Bitcoin tak lze opět využívat i na běžné platby, aniž by je neúměrně navyšoval.

15:50:52 Venezuelský prezident Nicolas Maduro oznámil, že země plánuje spuštění další státní kryptoměny, Petro Gold. Ta má byt kryta venezuelským zlatem. Není však jasné, zda se tím myslí zlato, které ještě nebylo vytěženo jako v případě ropou krytého Petra, jehož předprodej byl spuštěn tento týden. Venezuelské kryptoměny jsou převážně vnímany jako snaha krizí zmítané země obejít americké hospodářské sankce.

13:37:44 Zatímco většina z TOP25 kryptoměn se dnes nachází v červených číslech, jedna z tohoto vývoje vybočuje. Nano zaznamenává dvou ciferný procentuální růst a brzo ráno se na malý okamžik obchodoval i za 10 dolarů. Drtivá většina obchodů probíhá na burze Binance a měna zaznamenává růst ceny i navzdory relativně nízkému objemu obchodů.

12:33:21 Cena bitcoinu a většiny ostatních kryptoměn se dnes pohybuje v záporném teritoriu. Podle údajů z Coinmarketcap byl v úterý bitcoin na svém tři týdenním maximu (11 958 $) a od té doby zaznamenává pokles až na dnešní minimum 10 291 $, což představuje korekci téměř o 14 %. Zde je pásmo rezistence podpořené blízkostí psychologické hranice 10 000 $, které by mohlo pomoci zvrátit pokles a nastartovat opětovný růst. Pokoření této hranice by naopak mohlo bitcoin táhnout k 9000 dolarům.

10:26:50 Korejská samoregulační Asociace blockchainového průmyslu připravuje prověrku většiny svých členů včetně velkých burz jako jsou Upbit, Coinone či Bithumb. Chystá se tak učinit v souvislosti s opatřeními, které doporučila svým členům přijmout v prosinci minulého roku. Mezi ně patří i striktní pravidla týkající se insider tradingu či manipulace trhu.

2018-02-21

19:52:50 Společnost Ripple dnes oznámila partnerství s 5 dalšími finančními institucemi, které budou využívat nástroje xCurrent v rámci sítě RippleNet za účelem zkvalitnění peněžních převodů z a do Brazílie, Indie a Číny. Za poslední 3 měsíce Ripple uzavřel několik podobných partnerství a na trhu s finančními službami tak patří mezi silné hráče.

17:24:22 Korejský úřad pro dohled nad finančními službami sdělil, že "vláda bude podoprovat obchodování s kryptoměnami, pokud se bude jednat o normální obchody." Jak uvádí korejská tisková agentura Yonhap, jsou tato slova v kontrastu s dřívějšími úvahami korejské vlády o možném uzavření jihokorejských burz.

17:04:27 Japonská burza kryptoměn  Zaif v úterý sdělila, že díky chybě v systému 7 zákszníků burzy nakoupilo 16. února bitcoiny zdarma. Burzu provozuje společnost Tech Bureau Corp., která byla nedávno kontrolována japonskými úřady v souvislosti s hackerským útokem na burzu Coincheck.

16:34:35 Venezuelská vláda spustila předprodej kryptoměny Petro, jak na svém webu informuje list Washington Post. Jeden token v hodnotě 60 dolarů je v předprodeji nabízen vybraným investorům za sníženou cenu. Pro nákup Petra je však potřeba mít speciální peněženku. Nová měna však již nyní čelí kritice zejména s ohledem na možnou manipulaci jejího kurzu ze strany venezuelské vlády.

2018-02-20

17:32:00 Dle guvernéra centrální banky Velké Británie Marka Carneyho nemohou být kryptoměny považovány podle ustálené definice za peníze, informuje server Cointelegraph.  Kryptoměny nejsou totiž uchovatelem hodnoty a nejsou primárně prostředkem směny. Technologie blockchainu, která je základem bitcoinu a mnohých dalších kryptoměn, však dle něj může být nápomocna při ověřování finančních transakcí decentralizovaným způsobem.

17:21:05 Kurzy kryptoměn v TOP20 se dnes vyvíjejí smíšeně. Litecoin a ethereum classic jsou nejvýrazněji rostoucí měny. Ethereum classic se během dne obchodoval těsně pod 44 dolary a od překonání historického maxima ho dělilo zhruba 1,5 dolaru a je tak možné, že se brzy dočkáme jeho překonání. Roste také bitcoin v řádu jednotek procent, naopak nejvýrazněji. o 6 %, klesá Stellarlumen.

12:44:05 Izrael považuje bitcoin za určitý druh aktiva či majetku, nikoliv za měnu a jako takový je předmět daně z kapitálových příjmů ,která dosahuje až 25 %. Uvádí to zpráva pro izraelského daňového úřadu. Jiná situace je u těžařů, kteří mohou být daněni navíc i daní z přidané hodnoty, což značně nabourává výnosnost této aktivity.

2018-02-19

17:46:58 Společnost Telegram Group Inc., která provozuje mobilní aplikaci Telegram určenou pro zasílání zpráv, získala v předprodeji ICO (počáteční veřejná nabídka mincí) 850 milionů dolarů. Hlavní část prodeje v rámci ICO by měla započít v březnu a společnost chce dohromady získat 2 miliardy dolarů. Pokud by se jí to podařilo, jednalo by se tak o doposud největší ICO prodej.

15:07:38 Bitcoin opět atakuje hranici 11 000 dolarů, přes kterou se dnes krátce přehoupl. Po jejím překonání v sobotu došlo k následnému propadu ceny až na 10 333, kde se nachází poměrně silná rezistence se zvýšeným objemem obchodů. Další korekce s propadem pod 10 000 dolarů se tak v tuto chvíli nejeví reálně a spíše lze očekávat opatrný růst.

10:01:04 Maltská vláda se rozhodla pro komprehenzivní přístup ke kryptoměnám. Prvním krokem bude založení Úřadu pro digitální inovace, který bude ověřovat transakce s kryptoměnami. Chce také přijmout zákon upravující pravidla pro prvotní nabídku nových virtuálních měn, tzv. ICO a zákon regulující služby spojené s kryptoměnami týkajíci se například investičních poradců, brokerů či burz virtuálních měn.

2018-02-18

21:34:23 Bitcoin zaznamenává po většinu dne na většině velkých burz obchodování v červených číslech v rozpětí od 10 500 do 11 000 dolarů. V páru s korejským wonem na burzách Upbit a Bithumb se však jeho hodnota přepočtená v dolarech pohybuje řádově o stovky dolarů výše nad 11 000 dolarů s 3. a 6. největším objemem obchodů za posledních 24 hodin.

16:21:36 Chorvatsko má od 13.února svou asociaci chránící a podporující zájmy subjektů aktivních na poli kryptoměn, Udrugu za blockchain i kriptovalute. Ta by měla asistovat také chorvatské vládě při zavádění legislativy týkající se kryptoměn. Podobné uskupení vzniklo i v sousedním Slovinsku, Blockchainová asociace CEE, která usiluje o otevřený dialog se slovinskou vládou. V České republice zatím podobné sdružení neexistuje.

13:13:34 Zakladatel etherea Vitalik Buterin před neuváženými investicemi do kryptoměn v souvislosti s jejich vysokou volatilitou a doporučil investice do tradičních aktiv. Cena kryptoměn se dle něj může kdykoliv propadnout blízko nule.

12:09:29 Zhruba 21% růst ceny bitcoinu je v únoru 2018 zatím téměř totožný jako ve stejném měsíci před rokem. Vyplývá to z údajů zveřejněných na webu coincheckup.com. Pokud by tento trend pokračoval a březen kopíroval loňský vývoj, můžeme příští měsíc očekávat opět výrazný propad ceny a to až o 13 %.

2018-02-17

19:56:03 Celková tržní kapitalizace všech kryptoměn dnes opět přesáhla 500 miliard dolarů a potvrzuje tak růstový trend posledních dní. Naposledy se nad touto úrovní nacházela 1. února, kdy 5 dní poté došlo k propadu na letošní dno v hodnotě 279 miliard.

19:29:13 Švýcarský úřad pro dohled nad finančními trhy (FINMA) v reakci na zvyšující se počet prvotních veřejných nabídek nových mincí (tzv. ICO) vydal pokyny, které mají ICO poskytovatelům pomoci ujasnit, jaké náležitosti musí splňovat a jaká legislativa se bude uplatňovat. FINMA se k technologii blockchainu staví pozitivně a nově vydané pokyny by měly posílit transparentnost a jasnost švýcarského právního prostředí ve vztahu ke kryptoměnám.

18:00:44 Vyhledávání slova bitcoin zaznamenalo v České republice ve vyhledávači Google za posledních 12 měsíců největší nárůst oproti ostatním vyhledávaným slovům. Vyplývá to ze statistik Google Trends. Nejvíce lidé vyhledávali bitcoin přes Google v Praze a v Jihomoravském kraji. Tomu odpovídá i koncentrace míst, kde lze bitcoin využít jako platidlo. V Praze se jejich počet podle Coinmap.org na pohybuje okolo 140 a město tak patří k evropské špičce.

10:58:46 Vláda Spojených států amerických se prozatím nechystá k přijetí zákonů regulujících kryptoměny. Ve včerejším rozhovoru pro americkou televizi CNBC to uvedl poradce amerického prezidenta pro kyberbezpečnost Rob Royce. Naopak některé americké státy postupně přijímají legislativu zaměřenou na (ne)regulaci bitcoinu a ostatních kryptoměn, mezi nimi například Tennessee, Arizona, New Hampshire či Montana.

2018-02-16

17:57:15 Bitcoin ale i další kryptoměny v TOP10 lákají poslední 2 dny zvýšený zájem obchodníků. Podle indexu z coinmarketcap.com objem obchodů s bitcoinem začal rychle růst zejména při atakování hranice 9000 dolarů a v růstu následně pokračoval. Nyní, kdy se cena jednoho bitcoinu pohybuje nad 10 000 dolarů, je objem obchodů jen s touto měnou za posledních 24 hodin větší než osm miliard dolarů.

17:09:59 Sedm významných společností dnes oznámilo vznik společného fondu, jehož cílem bude podpora projektů postavených na bázi druhé největší kryptoměny, etherea. Komunitní fond pro ethereum (anglická zkratka ECF) bude sloužit zejména jako zdroj příjmů pro nové projekty a platforma pro navazování spolupráce.

16:31:21 Jedna z nejpopulránějších burz, Bitstamp, dnes oznámila partnerství se společností Onfido. Ta již s burzou po nějakou dobu spolupracuje a měla by pomoci urychlit identifikaci nově registrovaných klientů burzy. V minulosti nebyla výjimkou čekací doba i v délce 1 měsíce.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *