Fotbal jako jedna z cest k popularizaci kryptoměn

Ač se to může zdát na první pohled jako zvláštní spojení, fotbal a kryptoměny mají k sobě blízko. K tomu nyní přispěl i japonský fotbalový reprezentat Keisuke Honda, který se objevil v reklamním klipu japonské kryptoburzy Bitpoint.

Za tento počin dostal honorář v kryptoměně. V jaké a v jakém množství však zveřejněno nebylo. Spekuluje se sice o ekvivalentu 40 milionů dolarů, ale tato poměrně vysoká suma nebyla nikým zainteresovaným oficiálně potvrzena.

Bitpoint chtěl reklamou své současné i potenciální klienty a japonského finančního regulátora upozornit, že zlepšuje své řídící systémy. Reagoval tak na výzvu japonského Úřadu pro finanční služby, který mu toto zlepšení v červnu nařídil.

Na videu natočeném v Hollywoodu je vidět Honda, jak zpocený posiluje. „Pokud jde o natočenou reklamu, je v ní něco, co je také můj osobní cíl v životě a to je stát se nejlepším na světě.“

Honda, který hrál například i za slavný AC Milán nebo CSKA Moskva, patří v Japonsku mezi celebrity a zasloužil si uznání i za své počiny mimo fotbalová hřiště. Jedním z nich bylo jeho působení jako globální ambasador pro mládež nadace United Nation Foundation. V rámci této čestné funkce se v Japonsku a za jeho hranicemi podílel na otevření více jak 60 škol zaměřených na fotbal. Pro Bitpoint je tak spojení s touto osobností velice žádoucí.

Propojení fotbalu a kryptosvěta je v poslední době aktuálním tématem. V úterý globální investiční platforma eToro uzavřela partnerství se sedmi fotbalovými týmy anglické Premier League. Mezi prvoligovými týmy, které tak budou propagovat platformu nabízející obchodování s kryptoměnami, jsou například Newcastle United, Crystal Palace, Leicester City a další. Za reklamu bude eToro v tomto případě platit bitcoiny.

Minulý týden evropská fotbalová asociace UEFA potvrdila úspěšnou implementaci systému pro prodej vstupenek založeném na technologii blockchainu. Ten si vyzkoušela v zápase superpoháru mezi španělskými rivaly Atléticem a Realem Madrid v estonském Tallinu.

V červenci bývalý slavný brazilský fotbalista Ronaldinho oznámil ICO (primární nabídka virtuálních mincí) v rámci svého nového projektu Ronaldinho Soccer Coin. Projekt má za cíl vytvořit fotbalovou akademii, kde by se mohly hrát i mezinárodní zápasy, sázkařskou platformu, nebo „digitální stadiony“, které by analyzovaly vlastnosti a kvalitu hráčů a data poté ukládaly do blockchainu.

V lednu tohoto roku pak turecký fotbalový klub Harunustaspor podepsal smlouvu s profesionálním fotbalistu, jehož plat měl být částečně placen v bitcoinech.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 reakce na tento článek

  1. Krypto propagaci potřebuje, je to byznys s hodně penězma, které můžou investovat i do těchhle iniciativ. Fotbal je navíc univerzální v tom, že je populární na celém světě, takže dosah skrze něj je veliký.