Goldman Sachs mezi hlavními investory blockchainového startupu Axoni

Blockchainový startup Axoni získal od investorů dalších 32 milionů dolarů. Jedním z nejvýznamnějších z nich byl americký finanční gigant Goldman Sachs. Axoni nabízí největším světovým finančním institucím a poskytovatelům služeb na kapitálových trzích řešení založená na technologii blockchainu.

V rámci druhého kola Axoni vybral 32 milionů dolarů, přičemž mimo Goldman Sachs se na něm výrazně podílela i Nyca Partners, společnost zaměřující se na investice s venture kapitálem. Celkově pak Axoni vybral již 55 milionů dolarů a to například od známých společností jako Wells Fargo, JP Morgan, Citigroup nebo Andreessen Horowitz.

Spoluzakladatel Axoni Greg Schvev pro Forbes uvedl, že toto kolo nereprezentovalo jen kapitálovou injekci, ale také hlubší strategickou alianci. Mnoho investorů přitom spadá pod tradiční finanční sektor a i přesto (nebo možná právě proto) se snaží o inovativní řešení založená na distribuované účetní knize jakou je blockchain.

Axoni, který byl založen v roce 2013 a má sídlo v New Yorku, chce vybraný kapitál využít k pomoci stávajícím zákazníkům integrovat jimi poskytované služby do blockchainu. Goldman Sachs, JP Morgan a Citigroup již blockchainovou platformu Axcore, o kterou se také jedná, při obchodování s deriváty úspěšně testovali.

Největším projektem, který Axoni momentálně zaměstnává, je spolupráce s clearingovou společností DTCC, jejímž cílem je přenést část transakcí na sdílenou distribuovanou účetní knihu. DTCC ročně zpracuje transakce s cennými papíry v hodnotě 1600 bilionů dolarů.

Minulý rok v lednu DTCC společně s Axoni, IBM a blockchainovým konsorciem R3 oznámila spolupráci na tvorbě rámce založeného na distribuované účetní knize, který má vylepšit obchodování s deriváty. Cílem je jeho urychlení, zautomatizování a snížení nákladů na zpracování transakcí.

 

 

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *