IBM a HACERA vytvářejí „zlaté stránky“ blockchainových sítí

Blockchainová vývojářská firma HACERA spustila registr obsahující blockchainové sítě z různých odvětví. Jako zakládající člen se k projektu připojila společnost IBM. Projekt byl oficiálně spuštěn 13. září.

Jeho cílem je vytvořit platformu, která bude ve formátu podobném katalogu zahrnovat pokud možno všechny blockchainy a blockchainové firmy. IBM prohlásila, že to vypadá podobně jako blockchainové zlaté stránky, jelikož jsou zde koncepční podobnosti s tímto kdysi populárním katalogem firem.

Startupová firma HACERA o svém projektu Unbounded Registry (neomezený registr) říká, že chce vytvořit decentralizovaný cross-blockchainový katalog, který bude zobrazovat povolené a povolení nevyžadující blockchainové sítě prostřednictvím adresáře blockchainů. Výsledkem by měla být online platforma, která umožní interoperabilitu napříč různými DLT sítěmi bez ohledu na jejich protokoly.

Členové se budou muset nejdříve přihlásit a získat souhlas, než se k registru budou moci připojit. Kritéria a standardy pro přijetí do katalogu však zatím HACERA ani IBM neoznámily. V současnosti registr obsahuje kolem sedmdesátky blockchainových sítí, kromě těch od HACERY a IBM také například od společností Everledger, Huawei, Intel, Oracle a SAP.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *