Jihokorejští právníci lobují u vlády za zavedení právního rámce pro blockchain

Korejská advokátní komora, jejímž členem musí být každý právník v zemi, naléhá na centrální vládu, aby urychlila svou aktivitu a vytvořila právní rámec pro oblast kryptoodvětví. Informaci přinesla agentura Reuters UK 8. listopadu.

Komora vybízí vládu, aby upustila od negativního vnímání a váhavosti a aby vypracovala návrhy zákonů, které by napomohly rozvoji blockchainového průmyslu a také prevenci nežádoucích efektů spojených s kryptoměnami.

Vývoj kryptoodvětví v Jižní Koreji byl jedním z nejdynamičtějších na světě, ovšem přísnější regulační postoj vlády od konce roku 2017 měl svůj hmatatelný dopad. Na druhou stranu letos na podzim přicházejí zprávy, že se znovu objevuje tzv. „Kimchi Premium,“ což naznačuje, že zájem o kryptosektor se v Jižní Koreji nezměnil. (Kimchi Premium – označení situace, kdy vysoká poptávka vytáhne ceny kryptoměn v Koreji nad celosvětový průměr. Tento cenový rozdíl občas dosahuje výše až 30 procent, zaznamenány byly prý i rozdíly ve výši 50 procent.)

Tato intervence právníků přichází v okamžiku, kdy místní investoři netrpělivě očekávají možné oznámení vládního rozhodnutí o tom, zda zrušit či nezrušit zákaz ICO v zemi. Tento zákaz „čínského stylu“ je v platnosti od září 2017. Korejská vláda si však při vytváření svého postoje k sektoru kryptoměn a blockchainu dává načas. Jak uvádí agentura Reuters, vláda zdůraznila, že má v úmyslu dokončit regulaci blockchainu až po důkladné studii.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *