MasterCard navrhl nový, na blockchainu založený systém pro mezipodnikové transakce

Společnost MasterCard vyvinula systém založený na technologii blockchainu, který by měl zjednodušit a modernizovat transakce typu „business-to-business“ (B2B). Vynález je popsaný v sérii tří patentových přihlášek, které MasterCard podal již v březnu, publikovány však byly americkým patentovým úřadem (US Patent and Trademark Office - USPTO) až minulý týden.

Ve svých patentech MasterCard vysvětluje, že stávající mezipodnikové vypořádací systémy musí být aktualizovány, aby uspokojily potřeby současného podnikatelského prostředí. Autoři patentů to komentují: „Mezipodniková spolupráce 21. století je založena na nepraktické, nepropojené a převážně nezměněné platformě B2B plateb z poloviny dvacátého století. Jak počet transakcí narůstá, stoupají nároky na výpočetní výkon zúčtovacích systémů a systémů finančních institucí, stejně jako počet převodů prostředků, které musí každý den nastat.“

MasterCard navrhuje, že právě blockchain nebo jiný typ technologie DLT (distribuované účetní knihy) by mohl být řešením pro problémy současných B2B systémů. Společnost tvrdí, že dostane-li zelenou, pak jednotný platební systém vyvinutý jejím týmem umožní uchovávat data transparentně a ve formátu, který bude zúčastněnými subjekty snadno kontrolovatelný.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *