Největší polská banka spustí blockchainovou platformu pro správu klientských dokumentů

PKO Bank Polski, největší polská banka a jedna z největších bank ve střední Evropě, v brzké době spustí blockchainovou platformu pro management dokumentů. Má jít o vůbec největší evropskou implementaci blockchainu zaměřenou na klienty.

Uvedené nové technologické řešení bylo vyvinuto ve spolupráci s Národním zúčtovacím domem (Krajowa Izba Rozliczeniowa) a s blockchainovým startupem Coinfirm. Nové řešení umožní bance publikovat dokumenty, které mají být klientům k dispozici, za pomoci technologie distribuované účetní knihy (DLT). Již dříve banka ve spolupráci s britsko-polskou firmou Coinfirm sídlící v Londýně vytvořila distribuovanou knihu klientských dokumentů, zahrnující například transakce a smlouvy. Banka bude využívat platformu Trudatum firmy Coinfirm k tomu, aby pěti milionům svých klientů umožnila procházet a ověřovat všechny jejich bankovní údaje a dokumenty.

Tato spolupráce byla oznámena již v březnu, poté co banka technologii již asi rok testovala. 17. září banka PKO uvedla, že je připravena nový nástroj spustit a umožnit tak téměř polovině svých klientů získávat relevantní dokumenty elektronicky prostřednictvím blockchainu. Klienti se mohou pro nový způsob přenosu dat rozhodnout dobrovolně.

Technologie společnosti Coinfirm, která je založena na Hyperledger Fabric, je první implementací blockchainového řešení v polském bankovním sektoru.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *