O projektu Bankonaut

Bankonaut vznikl primárně jako aplikace na správu financí. Při té příležitosti nás napadlo postavit okolo ní portál, který by se zabýval finančním vzděláváním. Irituje nás, co se dnes za finanční gramotnost vydává. V naší zemi má 863 000 lidí exekuce, protože se zacházet s penězi nemáme, kde naučit. Zkouší to sice rodiče, učitelé, bankovní a finanční poradci, ale jejich rady jsou buď účelově prodejní, nebo v případě rodičů a učitelů dobře míněné předávání vlastních špatných návyků.

Učebnice finanční gramotnosti, které se dostávají do škol, jsou z našeho pohledu pouze výklad pojmů bankovních finančních produktů. Že se dítě naučí, co je to kontokorent, neznamená, že se naučí zacházet s penězi. Ve škole finanční vzdělání bohužel nezíská.

V našem zájmu je finanční gramotnost našich čtenářů a zákazníků. Málo lidí si dnes hlídá své prostředky, zajímá se o své výdaje a ještě méně jich investuje. Pokud chceme, aby si spravovali finance přes naší aplikaci, potřebujeme čtenáře, kteří se o své peníze zajímají a starají. Uvědomujeme si, že finančních magazínů je nespočet a různých návodů na rychlé zbohatnutí ještě víc, ale kolik z nich je skutečně motivováno tvou lepší finanční situací?

Aplikací to začíná. Nevíme, jaké texty, nástroje, doporučení a jaké aplikace, nebo služby tu v budoucnu najdeš, ale jedno budou mít společné. Jejich cílem bude pomáhat tvé peněžence.

Pomoz nám zlepšit stav českých peněženek a sleduj projekt Bankonaut na Facebooku nebo Twitteru.