Po darování 55 milionů dolarů Pineapple Fund končí

V prosinci 2017 se redditor Pine rozhodl využít svého bitcoinového bohatství na dobročinné účely. Tento anonymní internetový hrdina založil fond Pineapple. Fond si stanovil za cíl pomoci různorodým projektům s dobrými úmysly. Ve svém zatím posledním příspěvku na webu Redditu oznámil konec dárcovství.

Neziskové organizace se mohly zaregistrovat u Pine na jeho webu, který pro tyto účely vytvořil a požádat tímto způsobem o dar. Za uplynulý půlrok tak bylo rozděleno v podobě darů různé množství bitcoinů na 60 různorodých projektů. Celkový počet darovaných bitcoinů pak byl 5104.

Z přibližně 10 000 přihlášek tak Pineapple fond odměnil 60. Šťastlivci nebyli vybráni z určitého konkrétního důvodu a rozhodnutí bylo často přijímáno intuitivně. Tři charitativní projekty získaly každý po 5 milionech dolarů v BTC:

  • Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies (MAPS) – tato nezisková organizace se mimo jiné zabývá studiem přínosů marihuany a psychedelických drog
  • GiveDirectly – projekt, který umožňuje donorům zasílat peníze přímo potřebným osobám
  • Open Medicine Foundation (OMF) – tato organizace se zabývá pomocí výzkumu v oblasti komplexních chronických onemocnění

Dalším podpořeným projektem, který stojí za zmínku, byl dar v hodnotě 50 000 dolarů pro Snowlovers, kteří šíří osvětu o vlivu klimatických změn na sníh a zimu. Zatím poslední dar jde za organizací Internet Archives, internetovou knihovnou, která nabízí zdarma filmy, knihy a software.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *