Přední americká banka PNC bude užívat technologii firmy Ripple pro mezinárodní platby

PNC, která patří mezi top desítku bank ve Spojených státech, bude využívat RippleNet pro zpracování mezinárodních plateb svých klientů. Společnost Ripple to oznámila 19. září.

Podle informací agentury Reuters se konkrétně jedná o to, že jedna z organizačních složek banky PNC bude využívat blockchainové řešení xCurrent firmy Ripple pro urychlení zámořských transakcí svých amerických obchodních klientů.

Společnost Ripple zdůrazňuje, že její řešení xCurrent umožní těmto klientům banky obdržet platby za faktury okamžitě. A to prý změní jejich přístup k řízení jak bankovních účtů, tak provozního kapitálu. Senior viceprezident pro řízení produktů společnosti Ripple, Asheesh Birla, si myslí, že používání xCurrent v bankovnictví je prvním krokem k přijetí také ostatních produktů firmy, jako je například řešení xRapid, které by mělo být spuštěno v blízké době.

Banka PNC se tak přidala k řadě dalších nadnárodních finančních institucí, které již s Ripple spolupracují. Patří mezi ně třeba American Express, konsorcium japonských bank nebo španělská banka Santander. Americká PNC (PNC Financial Services Group Inc) má osm milionů klientů a retailové pobočky v devatenácti státech. Na seznamu Bankrate patří mezi deset největších bank v USA.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *