Proč se altcoinu XRP firmy Ripple nyní tak daří

Altcoin XRP se začal probouzet před pár dny a poté předvedl cenové pohyby, které kryptotrh sužovaný medvědí náladou nezažil již měsíce. Přitom tokenu XRP se dlouho nedařilo poté, co se začalo zdát, že nebude nezbytný pro fungování mezibankovních transakcí.

Mnohá média si nyní aktuálních úspěchů XRP všímají a spekulují, co stojí za jeho cenovým nárůstem. Portál Cryptovest uvádí následujících pět hlavních důvodů.

Efekt Brada Garlinghouse

Několik optimistických tweetů šéfa společnosti Ripple zdůraznilo, že Ripple je vysoce aktivním projektem, který v nadcházejících měsících představí a otestuje hned několik řešení pro praktické využití. Garlinghouse také ocenil technologii Coil, která umožňuje využití XRP jako coinu sociálních médií.

Novinky o partnerství s bankou PNC

Společnost Ripple 19. září oznámila, že PNC patřící mezi top desítku bank ve Spojených státech, bude využívat RippleNet pro zpracování mezinárodních plateb svých klientů. Toto partnerství je popisováno tak, že má potenciál přinést snadnější mezibankovní transakce. Zprávy o něm byly pro tentokrát trhy přijaty s nadšením – na rozdíl od dříve oznámených spoluprací společnosti Ripple s bankovními institucemi, které růst ceny XRP neodstartovaly. To však nyní také některé pozorovatele vede k popírání vlivu partnerství Ripple a banky PNC na aktuální růst ceny tokenu XRP a spekulují o možné manipulaci.

Tržní manipulace

Trh kryptoaktiv je nelikvidní, a proto jsou sladěné snahy několika účastníků o ovlivnění ceny těchto aktiv velmi často úspěšné. Někteří nyní věří, že kryptoburzy manipulují cenu XRP s přáním přilákat další obchodníky na token, který může nabídnout velký cenový nárůst, přinejmenším v krátkodobém horizontu. Některé odhady vidí cenu XRP až nad pěti dolary, což může vysvětlovat aktuální nákupní horečku. A s chystanými projekty firmy Ripple je XRP nyní nahlíženo jako jedna z kryptoměn, která může koupěchtivé posluchače zásobovat pozitivními zprávami po několik měsíců až do konce roku.

Oznámení ostrého spuštění produktu xRapid

Oficiální spuštění xRapid, vlajkové technologie firmy Ripple, by se mělo uskutečnit příští měsíc. Cílem xRapid je nabídnout mezibankovní systém transakcí, který bude konkurovat tradičnímu systému SWIFT. Býčí nálada plynoucí z těchto nových zpráv tak nyní pozitivně ovlivňuje cenu XRP. Faktem je, že v případě produktů firmy Ripple je vidět konkrétní řešení použitelná v praxi, na rozdíl od mnohých jiných mlhavých projektů, které se v reálném byznyse zřejmě neuplatní.

Skutečně atraktivní cena

Dalším důvodem, který může stát za aktuálními úspěchy tokenu XRP, je prostě jeho lákavá cena, která se již týdny pohybovala pouze kolem 0,30 dolarů. Včera krátkodobě vystoupal dokonce až nad 0,8 dolarů a poté následovala korekce. A jak se zdá i ostatní altcoiny reagovaly včetně etherea, které v posledních týdnech také silně upisovalo. XRP má však potenciál i pro další růst a to zejména při jeho úspěšném využití jako nástroje pro zajištění likvidity při mezinárodních platbách.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *