Prohlížeč Brave využívající kryptoměnu BAT získává rychle na oblibě

Internetový prohlížeč Brave, digitální vlajková loď kryptoměny BAT (Basic Attention Token), se v krátké době stal velmi populární. Vývojáři minulý týden uvedli, že Brave, který eliminuje zobrazování reklam, eviduje již 10 milionů stažení z Google Play Store. To společně s očekávaným zalistováním kryptoměny BAT na směnárně Coinbase potvrzuje, že tento altcoin začíná hrát stále důležitější roli.

10 milionů stažení ukazuje na zvýšený zájem o prohlížeč Brave a s ním spojenou kryptoměnu BAT. Přitom ještě v květnu bylo evidováno „pouze“ 5 milionů stažení. Brave byl spoluzaložen tvůrcem jiného prohlížeče, Mozilla Firefox, Brendanem Eichem. Uživateli Brave jsou především kryptonadšenci, nicméně pozornost si získává i mezi „běžnými lidmi“.

Omezení nepříjemných reklam a využití TOR sítě zajišťující při brouzdání internetem větší anonymitu jsou incentiva, která přitahují pozornost zájemců o Brave. Díky blokování reklamních bannerů tak mohou uživatelé ušetřit i peníze za stažená data.

Nový způsob odměňování pro tvůrce obsahu. To je ústřední bod prohlížeče Brave. Namísto skrze mnohdy otravné blikající reklamy na webových stránkách mohou nyní jejich vlastníci získávat prostředky pomocí kryptoměny BAT. Pokud se bude návštěvníkům obsah určitých stránek líbit, mají možnost takovou stránku odměnit BAT tokeny.

Ty jsou založeny na Ethereu a v současnosti se hodnota 1 BAT podle worldcoinindex.com pohybuje okolo 0,21 dolarů s celkovou tržní kapitalizací 325 milionů dolarů. Uživatelé si mohou vytvořit i seznam oblíbených webů, které chtějí takto odměňovat, nastavit maximální rozpočet a systém pak prostředky podle požadavků uživatele při návštěvách webů automaticky distribuuje.

BAT je mimo tradiční způsob nákupu na burzách (například Binance nebo Bittrex) možné získat také sledováním reklam, které nejsou blokovány. Loni a letos bylo také možné získat zdarma tokeny BAT, které byly mezi uživatele distribuovány za marketingovým účelem. Rozděleno takto bylo bezmála 300 milionů tokenů, které však mohly být použity pouze na odměňování sledovaných webů.

Díky Brave by webové stránky mohly být opět uživatelsky přívětivé a zároveň by nemělo docházet k nadbytečnému shromažďování dat o uživatelích nebo problémům se soukromím. Ocenění projektu se dostalo i od jedné z největších kryptosměnáren, Coinbase. Ta chce s tvůrci Brave spolupracovat. Navíc Coinbase zamýšlí zalistovat tokeny BAT na své platformě. Jakmile bude zalistování potvrzeno a poté, co k němu dojde, lze očekávat pozitivní vliv na cenu tokenů. „Tokenizace pozornosti“ v podobě projektu Brave je tak zajímavým počinem, který je zatím na dobré cestě.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *