TOKENIZACE: Luxusní budova z Manhattanu bude digitalizována na Ethereu

Luxusní nemovitost na Manhattanu ohodnocená na více než třicet milionů dolarů bude tokenizována na blockchainu Ethereum. Stane se tak první významnou nemovitostí z této prestižní lokality, která bude digitalizována tokenizačním procesem na síti DLT. Konkrétně se jedná o bytový komplex v blízkosti East Village. Budova pak bude prodána investorům skrze tokeny, které mají povahu cenných papírů (tzv. security tokens).

Na tokenizaci nemovitosti na síti Ethereum se podílejí dvě společnosti, Propellr a Fluidity. Realitní televizní hvězda Ryan Serhant se obchodu bude účastnit jako makléř. On i developer považují proces tokenizace za inovativní přístup při získávání finančních prostředků. Nová metoda prodeje může být ideální volbou pro investory i pro projekt samotný.

Ryan Serhant to komentoval pro Forbes: „Trh v New Yorku je vždy silný, ale někdy chvíli trvá, než se podaří novou nemovitost prodat za správnou cenu. S blockchainovou tokeniazcí můžeme odstranit svévolný tlak tradičního bankovního financování, což je mnohem zdravější pro projekt i pro všechny zúčastněné strany. Tokenizace dláždí cestu pro novou přední linii ve vývoji nemovitostí.“

Během procesu tokenizace dostávají aktiva reálného světa (jako jsou firemní akcie, nemovitosti či komodity) digitální podobu na blockchainové síti, a to skrze tokeny, které mají povahu cenných papírů. Tyto tokeny pak reprezentují vhodnou metodu pro převody vlastnictví a pro obchodování aktiv.

Spoluzakladatel společnosti Fluidity, která se na tokenizaci oné manhattanské budovy podílí, k tomu uvedl: „…budujeme systém, který pomocí blockchainové technologie přesouvá místní aktiva tak, aby byla online. Tím tato aktiva činí dostupnými pro obchodování na globálním tržišti – přímo mezi kupci a prodejci. Společnost Fluidity tak vytváří základy nového systému tokenizace a obchodu.“

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *