TZ: Nová aplikace Bankonaut Flow pomůže s měřením a evidencí cashflow. Umí předvídat váš zůstatek v budoucnosti.

Praha, 22.března 2018 - Na trhu aplikací sloužících ke správě osobních a firemních financí se objevil nový hráč. Společnost Bankonaut s.r.o. představila aplikaci Bankonaut Flow, která se na rozdíl od konkurence zabývá především budoucí finanční situací svých zákazníků.

Webová aplikace Bankonaut Flow eviduje nejen uskutečněné transakce, ale především ty, které zákazníky teprve čekají. Transakce si lze zaznamenat předem do finančního kalendáře podle toho, kdy je očekávají. Například každého desátého chodí výplata a každého patnáctého se platí nájem, složenky či splátky. Kolik zákazníkovi pak zůstane a kdy přesně, mu Bankonaut Flow zobrazí den po dni.

Nejen podnikatelé musí řešit cashflow

“Každý z nás někdy stál u bankomatu a přemýšlel, kolik si má vybrat, když část výdajů už byla z účtu stržena a část teprve odejde. Díky zobrazení budoucích zůstatků bude zákazník přesně vědět, kolik si může vybrat. Bude vědět, za jak dlouho si našetří na dovolenou, nebo jestli mu třeba nedojdou za půl roku peníze, když si dnes koupí drahou věc. Získá tak dost času, aby svou finanční situaci stihl do té doby změnit”, vysvětluje Michal Majgot, spoluzakladatel a autor myšlenky.

Opakované transakce

V placeném rozšíření umožňuje aplikace vkládat opakované transakce s různou volbou intervalu opakování. Většinu transakcí je díky tomu možné vložit pouze jednou, zbytek se dopočítá do neomezeně dlouhé budoucnosti, případně je možné nastavit konečné datum.

Dále umožňuje placené rozšíření evidovat neomezené množství “peněženek”. Uživatel tak získá možnost evidovat firemní či osobní finance najednou spolu s fondem domácnosti, evidencí úvěrů, nebo třeba stavu svých kryptoměn. Placené rozšíření si lze mimochodem také zaplatit Bitcoinem.

Bezpečnost

Vkládání finančních dat je důvodem k velké opatrnosti. Moderní aplikace, jako je Bankonaut Flow, jsou technicky zabezpečeny proti nejrůznějších útokům. I tak ale možná zákazníky uklidní, že data jsou v tomto případě útočníkovi k ničemu. Nedá se z nich nic vyčíst.

  • Zůstatky se vůbec neukládají, počítají se přímo za běhu.
  • U transakcí nelze poznat, jestli jsou pravé nebo ne. Uživatel si může vkládat testovací transakce, aby zjistil, co se stane, když tady vydělá méně, nebo tady utratí více. Nelze nijak ověřit, že jde o transakce testovací nebo pravé.
  • Nelze odhadnout ani řád, ve kterém se uživatel pohybuje. Úmyslně není evidována měna, aby se aplikace dala použít v čemkoliv. Takže u transakce za 200, nelze poznat, jestli jde o transakci 200 Kč, 200 Euro nebo třeba 200 Bitcoinů.
  • Každý si může evidovat cokoliv. Třeba pouze své spoření, nebo naopak splácení nějaké jedné půjčky. Těžko může útočník z těchto transakcí soudit finanční situaci.

O firmě Bankonaut s.r.o.

Firma Bankonaut s.r.o. se kromě samotné SaaS aplikace na správu a evidenci cashflow věnuje také provozu finančně vzdělávacího magazínu bankonaut.cz. Skrz něj naplňuje svou dlouhodobou vizi pomáhat zlepšovat stav peněženek svých čtenářů a uživatelů.

Podle mapy exekucí, kterou sestavila Otevřená společnost, je téměř desetina Čechů a Češek nad 15 let v exekuci. Polovina z nich přitom dluží méně než 10.000 korun. Společnost Bankonaut s.r.o. věří, že zvýšení povědomí a zájmu o správu vlastních finančních toků může tento stav zlepšit.

Za firmou stojí Honza Gula, senior programátor v oblasti FinTech, který má na starost vývoj a provoz aplikace a Michal Majgot, internetový marketér a odborník v oblasti affiliate marketingu. V minulosti řídil 2 z největších tuzemských affiliate sítí a v této oblasti nadále vzdělává veřejnost formou rozhovorů, přednášek a vlastní knihy. Ve firmě Bankonaut s.r.o. zodpovídá za marketing.

 

Kontakt pro média:
Michal Majgot
michal@bankonaut.cz
606 086 681

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *