Vlastnictví kryptoměn v budoucnu očekává téměř polovina Turků

Podle výsledků průzkumu ING, o kterém jsme již informovali v úterý, nejvíce v Evropě vlastní kryptoměny Turci a to plných 18 procent obyvatel. Tato převážně konzervativně orientovaná země tak vybočuje z evropského 9procentního průměru. Průzkum byl proveden mezi 15 000 respondenty 15 evropských zemí.

Češi ve vlastnictví kryptoměn odpovídají evropskému průměru, nejhůře jsou v tomto ohledu Lucemburčané a Belgičané se 4, respektive 5 procenty. Při srovnání se zámořím je na tom Česká republika lépe, v USA totiž vlastní kryptoměny 8 procent obyvatel a v Austrálii ještě o procento méně.

Plných 45 procent Turků pak očekává, že bude kryptoměny vlastnit v budoucnu, což je více jak dvojnásobek než jaká jsou očekávání ve Spojených státech. Turecko s více jak 80 miliony obyvtel patří mezi rychle se rozvíjející ekonomiku, jejíž potenciál je již nyní obrovský.

Pokud by k masovému přijetí kryptoměn v zemi mělo v budoucnu dojít, znamenalo by to poměrně velký přísun kapitálu do tohoto odvětví. Tomu mohou napomoci i další evropské země, kde vlastnictví kryptoměn očekává v průměru 20 procent dotazovaných.

Při zohlednění trhu Evropské unie s více jak 500 miliony obyvatel a s celkovým HDP okolo 18,5 trilionů dolarů se jedná o kupní sílu, která by kryptoměnám mohla výrazně pomoci. Přispět by k tomu mohlo i vyjasnění přístupu států okolo možné regulace kryptoměn a pozitivní PR ze strany kryptobyznysu, k čemuž již částečně dochází formou různých vzdělávacích, donátorských a rozvojových projektů. V návaznosti na to pak lze očekávat i vyšší příliv institucionálního kapitálu do sektoru.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *