Zástupci IBM a Evropského parlamentu budou hovořit na Blockchain & Bitcoin Conference v Praze

Regulace kryptoměn, AI tokeny a bezpečnost založená na blockchainu – to jsou pouze některá z témat, o kterých se bude diskutovat na čtvrté Blockchain & Bitcoin Conference v Praze plánované na 17. května. Této události se zúčastní i zástupci IBM, Evropského parlamentu a velké švýcarské společnosti PwC Legal.

Regulace digitálních měn a technologie blockchainu je letos ústředním tématem diskuzí kryptokomunity. Experti označili rok 2018 jako rok regulací. Proto se také nynější konference v Praze zaměří zejména na legislativní aspekt.

Dimitrios Psarrakis, poradce pro oblast kapitálových trhů a FinTech regulaci v Evropském parlamentu, bude hovořit o postoji úřadů. Psarrakis se ve své prezentaci zaměří na přístupy k regulaci kryptoměn, která by přispěla k rozvoji tohoto odvětví. Pozornost bude věnována zejména pohledu Evropského parlamentu, centrálních bank a soudního systému na právní status digitálních aktiv.

Guenther Dobrauz, partner ve švýcarské PwC Legal, bude take hovořit o regulaci kryptoměn s ohledem na jejich budoucnost. Prezentace tohoto experta se bude zaobírat i otázkou, zda kdyptoměny nahradí fiat měny. Dotkne se také vztahu mezi kryptoměnami a bankovním systémem, kde si bude klást otázku, zda se jedná jen o uměle vytvořenou situaci či opravdové změny.

Dominik Stroukal, známý český expert na blockchain, který je zároveň spoluzakladatel Bit Agency a hlavní ekonom Roklenu, se zaměří na základní principy decentralizovaných technologií. Ve své prezentaci nazvané “Čí je vlastně blockchain” zmíní definici distribuovaného registru společně s jeho podstatnými znaky a výzvami spojenými se soukromím.

Sandris Murins, spoluzakladatel německé Iconiq Lab, bude hovořit o otázkách zajímajících investory, konkrétně o výsledcích výzkumu 200 tokenů. Účastníci konference se od tohoto experta budou moci dozvědět, které služby používají nejhodnotnější tokeny, dále o příznačnostech inflace a deflace v prostředí digitálních aktiv. Řečník se také dotkne budoucího vývoje zmínkou AI tokenizace.

René Bostic, vice-prezident pro inovace a nové technologie v IBM Cloud, bude mít prezentaci nazvanou Poučení z blockchainu: uměle vytvořená situace nebo realita. Bostic bude hovořit o výzkumu ve spojitosti s blockchainem a představí oblasti, ve kterých lze technologii uplatnit.

Stefano Virgilli, ředitel VOX ICO Consulting a vedoucí pro strategii v INVICTUS se ve své prezentaci zaměří na těžbu. Hovořit bude o způsobu stanovení nákladů transakce a jak správně porozumět složitosti měření výkonnosti v bitcoinové síti. Řečník také zmíní možnosti uplatnění blockchainu mimo finanční sféru.

Na konferenci vystoupí také představitelé CA Technologies, Adel, GRAFT Blockchain, Crowdholding a dalších společností.

Detailní program naleznete zde.

Na konferenci se můžete registrovat online.

Krátké pře

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *