Známý kryptobýk Tom Lee snížil svůj odhad ceny bitcoinu téměř na polovinu

Nejznámější kryptoměnový býk z Wall Streetu snížil svou cílovou cenu bitcoinu pro konec letošního roku téměř na půlku. A to z původních 25 tisíc dolarů na 15 tisíc dolarů. I to je však stále mnohem vyšší cena, než za kterou se bitcoin v pátek 16. listopadu obchodoval (přibližně kolem hladiny 5500 dolarů). Tom Lee je spoluzakladatelem a analytikem společnosti Fundstrat Global Advisors a také bývalý hlavní kapitálový stratég společnosti J. P. Morgan's.

V tomto týdnu většina nejdůležitějších kryptoměn zaznamenala dvojciferný pokles ceny a bitcoin dosáhl své zatím nejnižší hodnoty v tomto roce. Avšak Tom Lee sází na obrat. „Když bitcoin prolomil psychologicky důležitou hranici šesti tisíc dolarů, vedlo to k obnovené vlně pesimismu. Avšak my věříme, že toto negativní zhoupnutí sentimentu je mnohem horší, než jsou fundamentální implikace,“ řekl Lee.

Lee dále poznamenal, že většina cenového pohybu z tohoto týdne byla způsobena „krypto-specifickými“ událostmi včetně oné sporné pře ohledně měny bitcoin cash. Tento týden totiž kryptokomunita na Twitteru sváděla boj ohledně hard forku bitcoin cash. Tato digitální měna se pak ve čtvrtek 15. listopadu rozpadla do dvou verzí: „bitcoin ABC“ neboli jádrový bitcoin cash a dále „bitcoin SV“ (kde SV je zkratkou pro „Satoshi's Vision" – tedy Satoshiho vize). Již původní měna bitcoin cash byla výsledkem forku bitcoinu, ke kterému došlo po sporech o tom, jakým způsobem digitální měnu nejlépe škálovat. Více na toto téma v článku o „hash wars.“

Po většinu října se zdál být bitcoin imunní vůči výprodejům na globálních finančních trzích. Držel se pohodlně kolem cenové hladiny 6400 dolarů, než se ve středu 14. listopadu propadl. Přesto Tom Lee věří, že větší zapojení institucionálních investorů pomůže zvýšit cenu bitcoinu ještě před koncem letošního roku.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *